Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Werble DW PDP: orzech, klon

( ilość produktów: 4 )

PDP czyli Pacific Drums and Percussion to marka należąca do legendarnej firmy DW Drum Workshop. DW znana jest z wysokiej jakości wykonania swoich instrumentów, dbałości o detale i wyśmienitego wzornictwa. Podobieństwa w werblach PDP do starszego brata widać na pierwszy rzut oka. Charakterystyczne lugi typu Dual Turret, maszynki Mag Throw-Off czy wreszcie logo PDP wprost nawiązujące do stylistyki DW. Ideą przyświecającą projektantom werbli PDP jest dostarczenie wysokiej klasy instrumentu w relatywnie niskiej cenie. Czy to się udało? Naszym zdaniem zdecydowanie tak.

Werble DW PDP - budowa i brzmienie

Jednym z najbardziej popularnych instrumentów w ofercie marki jest werbel PDP Maple/Walnut z serii Limited Edition. Posiada on korpus o bardzo ciekawej budowie. Składa się na niego aż 20 warstw sklejki, z czego 16 warstw to klon oraz po 2 warstwy orzecha na zewnątrz i wewnątrz korpusu. Bardzo gruby korpus oferuje mocne, skoncentrowane brzmienie o wyraźnie zaznaczonym ataku. Klon europejski, który stanowi większość korpusu odpowiedzialny jest za ciepłe, pełne brzmienie werbla. Cztery warstwy orzecha przyciemniają delikatnie brzmienie i nieco łagodzą ostry strzał werbla. Orzech stanowi w tym werblu także element estetyczny. Instrument prezentuje się pięknie, kusząc ciekawym usłojeniem i wyjątkowym kolorem. Mimo swej nietuzinkowej budowy werbel ten jest instrumentem bardzo uniwersalnym, który z powodzeniem odnajdzie się w każdym rodzaju muzyki. Od jazzu poprzez funk, pop, hip-hop aż po metal ? wszędzie zabrzmi dobrze! PDP Limited Edition Maple/Walnut jest dostępny w różnych rozmiarach, od 14x5,5" po 14x8", a także w rozmiarze 13x7".

Werble PDP to także sprawdzona i bardzo lubiana seria Concept Maple czyli instrumenty o klasycznej 10-cio warstwowej konstrukcji korpusu. Jak sama nazwa serii wskazuje jest to werbel klonowy o ciepłym i bardzo zrównoważonym brzmieniu. Dobrą opinią cieszą się także werble PDP Wood Hoop czyli klonowe instrumenty wyposażone w drewniane obręcze. Drewniane obręcze dodatkowo ocieplają brzmienie i nadają tym instrumentom niepowtarzalnego wyglądu.

Wspólna cechą wszystkich werbli PDP (oprócz serii Spectrum) jest wyśmienita maszynka DW Mag Throw-Off. Jej magnetyczny mechanizm pracuje lekko i pewnie, jest bardzo precyzyjna w ustawieniach, a obsługa bezproblemowa. Zdecydowanie jedna z najlepszych maszynek na rynku! Wszystkie werble PDP zostały wyposażone w śruby naciągowe o zagęszczonym gwincie tzw. True Pitch, zapewniające precyzyjne strojenie i długie utrzymanie stroju.

pixel