Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Roland VAD706

( ilość produktów: 1 )

Połączenie perkusji akustycznej i elektronicznej


Roland VAD706 to unikalny zestaw perkusyjny, który łączy w sobie najlepsze cechy perkusji akustycznej i elektronicznej, aby zapewnić maksymalne wrażenia z gry. Korpusy są wykonane z drewna, co poprawia naturalne odczucia podczas gry na perkusji, a jednocześnie cyfrowe pady hi-hat, ride i werbel zapewniają bardzo szczegółową grywalność. Moduł TD-50X nowej generacji dostarcza niezwykle realistyczne brzmienie, czucie i reakcję, dzięki czemu gra staje się jeszcze bardziej satysfakcjonująca.

Jednym z największych atutów zestawu Roland VAD706 jest połączenie flagowych technologii Roland V-Drums z ręcznie wykonanymi detalami perkusji akustycznej. Wszystkie elementy zestawu zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić najlepsze wrażenia z gry, a jednocześnie są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia.

Nowoczesny moduł TD-50X umożliwia precyzyjną edycję brzmienia, dzięki czemu można w pełni spersonalizować brzmienie zestawu i dopasować je do swoich preferencji. Dodatkowo, zestaw VAD706 zawiera system wykrywania, który umożliwia łatwe i szybkie przypisywanie dźwięków do poszczególnych elementów zestawu, co zapewnia jeszcze lepszą kontrolę nad brzmieniem.

Oprócz tego, VAD706 posiada cztery efektowne wykończenia, które umożliwiają dopasowanie wyglądu zestawu do swojego stylu i gustu. Bez wątpienia jest to doskonałe połączenie tradycyjnych i nowoczesnych technologii, które zapewnia niezrównane wrażenia z gry i pozwala rozwijać swoje umiejętności perkusyjne na każdym poziomie.

Doskonałe wrażenia z gry


Roland VAD706 oferuje nie tylko doskonałą jakość dźwięku i wyjątkową grywalność, ale także imponującą prezencję. Zestaw ten zachwyca dzięki pełnowymiarowym korpusom, dwuczęściowemu hi-hatowi, dużym talerzom, podwójnie wzmocnionemu chromowanemu statywowi i wyborowi czterech pięknych wykończeń. Gloss Natural, Gloss Cherry lub Gloss Ebony to wykończenia, które nadają zestawowi unikalny wygląd dzięki bejcowanym fornirom klonowym i przezroczystym błyszczącym powłokom. Jeśli szukasz bardziej odważnego wyboru, Pearl White z pewnością przyciągnie Twoją uwagę swoją wyrazistą i przyciągającą uwagę wibracją. Dzięki temu zanurzysz się w doskonałych wrażeniach podczas grania na perkusji.

Prismatic Sound Modeling


Prismatic Sound Modeling to rewolucyjna technologia w module TD-50X, która umożliwia ożywienie brzmienia perkusji elektronicznej jak żaden inny system. Dzięki wielowarstwowym samplom nagranym w najlepszych studiach i zaawansowanym technikom modelowania zachowania, możesz cieszyć się nieograniczoną paletą barw i tonów. Inspiracją dla tej technologii był pryzmat, który załamuje światło na każdy kolor w spektrum, podobnie jak w przypadku każdego uderzenia pałki na talerz czy werbel. To nie tylko kwestia brzmienia, ale także reakcji na ekspresję i sposób gry. Dzięki tej technologii możesz poczuć jak dźwięk zmienia się w zależności od Twojej gry, tworząc interaktywną więź między muzykiem a instrumentem. Bez względu na to, czy gra się cicho i subtelnie, czy też mocno i intensywnie - z TD-50X brzmienie jest zawsze nasycone i niezapomniane.

Cyfrowy pad werbla, ride i hi-hatu

Cyfrowy werbel, ride i hi-hat to nowatorskie rozwiązania w dziedzinie elektronicznej perkusji, oferujące niespotykaną dotąd głębię i kolor podczas gry. Precyzyjne czujniki w werblu, ride oraz hi-hat współpracują z modułem TD-50X, rejestrując każdy niuans z niesamowitą definicją i szczegółowością. Dzięki temu, z łatwością można zagrać każdą naturalną techniką, taką jak ciche granie na ride'u jednym dotknięciem palca, czy płynne przełączanie między grą na head, rimshot i cross stick na werblu.

VH-14D to przełomowy cyfrowy hi-hat, który oferuje czułość na dotyk, zmienność tonalną i rozdzielczość otwarcia/zamknięcia, która do tej pory nie była dostępna w elektronicznych hi-hatach. Dzięki temu, gra na hi-hacie jest bardziej intuicyjna i naturalna, pozwalając na wyrażenie się w pełni jako perkusista. Z tymi innowacyjnymi rozwiązaniami, granie na elektronicznej perkusji stało się bardziej dynamiczne i wyraziste niż kiedykolwiek wcześniej.

Roland VAD706 - Naturalność


VAD706 oferuje naturalne odczucie perkusji akustycznej dzięki słynnym wielowarstwowym naciągom siateczkowym Rolanda. Werbel i floor tom mają trójwarstwowy naciąg, natomiast na tomach zastosowano dwuwarstwowy naciąg, co gwarantuje naturalną odporność pałki i wyjątkowo satysfakcjonujące odczucia i reakcję. Gra na specjalnie zaprojektowanym bębnie basowym to całkowicie satysfakcjonujące doświadczenie dzięki fizycznemu oporowi powietrza, który przypomina uderzenie akustyczne. Naturalne wrażenia dotyczą również tomów, a korpus wykonany z prawdziwego drewna i tradycyjne mocowania zapewniają niesamowicie akustyczny charakter.

TD-50X oferuje nie tylko gotowe ustawienia fabryczne, ale również daje możliwość dostosowania każdego elementu zestawu perkusyjnego na poziomie niestandardowym, tak jak w przypadku akustycznego zestawu perkusyjnego. Możesz szybko korygować strojenie i tłumienie lub skomponować swój zestaw od podstaw, wybierając spośród różnych opcji, takich jak głębokość korpusu, typy naciągów, charakterystyka talerzy i wiele więcej. Dodatkowo, dzięki funkcji PureAcoustic Ambience, możesz umieścić swój zestaw w wybranej przestrzeni i mieć pełną kontrolę nad jej parametrami, takimi jak typ pomieszczenia, pogłos, szerokość panoramy i inne. Dzięki tym funkcjom, masz nieograniczone możliwości w tworzeniu i dostosowywaniu swojego zestawu perkusyjnego do swoich preferencji i potrzeb.

Po dopracowaniu detali swojego zestawu perkusyjnego, możesz przejść do procesu miksowania, korzystając z bogatej oferty profesjonalnych narzędzi studyjnych dostępnych w TD-50X. Możesz dostosować ustawienia mikrofonu dla poszczególnych elementów zestawu, a następnie przetwarzać dźwięk za pomocą korektorów, kompresorów i innych efektów. Dzięki szerokiej gamie wysokiej jakości pogłosów i multiefektów, możesz nadawać swoim nagraniom unikalny kolor i przestrzeń. Wszystkie te narzędzia pomogą Ci osiągnąć pożądany dźwięk i wyróżnić się spośród innych perkusistów.

Wiele możliwości podłączenia na scenie i w studio


Dzięki tylnemu panelowi ze złączami, moduł TD-50X zapewnia wiele możliwości podczas występów na scenie i nagrywania w studiu. Są tu m.in. stereofoniczne wyjścia główne XLR oraz osiem wyjść TRS, które umożliwiają wysyłanie sygnału z poszczególnych elementów zestawu do konsoli audio poprzez połączenia symetryczne. Jeśli potrzebujesz nagrać swoją grę na komputerze, możesz skorzystać z funkcji przesyłania do 32 kanałów cyfrowego dźwięku przez USB. Wejście/wyjście MIDI jest również obsługiwane przez USB oraz przez tradycyjne złącza pięciostykowe. Dzięki tym połączeniom moduł TD-50X staje się wszechstronnym narzędziem do nagrywania i koncertowania.

pixel