Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Roland VAD507

Oryginalna pełnowymiarowa konstrukcja V-Drums Acoustic Design, model VAD507, zapewnia wspaniałe doświadczenie pełnego akustycznego zestawu perkusyjnego na scenie, w połączeniu z wygodą i kontrolą perkusji elektronicznej. Ten zestaw premium składa się z pięciu elementów, z drewnianymi korpusami o pełnej głębokości i średnicy, które są pokryte atrakcyjnymi okładami i zamocowane na podwójnie wzmocnionych chromowanych statywach.

Zaawansowana technologia cyfrowych czujników Rolanda i dynamiczny moduł perkusyjny TD-27 zapewniają niezwykłe brzmienie i reakcję na miarę, z każdym uderzeniem, nutami ghost, roll i swell, które są w pełni odtwarzane w niewiarygodnych szczegółach.

VAD507 bazuje na poprzednim modelu VAD506, dodając cyfrowy hi-hat dla jeszcze większej ekspresji oraz wytrzymałe statywy na talerze odziedziczone po flagowym VAD706. Ponadto, moduł TD-27 został zaktualizowany, wprowadzając nowe zestawy i sample, rozszerzone opcje przetwarzania i wiele innych funkcji.

Dzięki temu, VAD507 oferuje jeszcze więcej możliwości i jeszcze lepszą jakość brzmienia, co czyni go doskonałym wyborem dla perkusistów, którzy poszukują najwyższej jakości i wydajności w jednym urządzeniu.

 

VAD507 graj jak na perkusji akustycznej

VAD507 oferuje wciągające doświadczenia z perkusją akustyczną dzięki imponującemu wyglądowi, znajomemu układowi i inspirującej grywalności wysokiej klasy zestawu akustycznego. Każdy perkusista natychmiast poczuje się jak w domu dzięki drewnianym korpusom o pełnej głębokości i średnicy, które dodają autentyczności i zapewniają prawdziwe akustyczne odczucia pod pałkami i bijakami.

Zestaw składa się z 14-calowego werbla ze stali, 10-calowego toma, 14-calowego floor toma i 20-calowej centrum, które są konstruowane z pełnych powłok drewnianych. To zapewnia wyjątkowe doświadczenia z perkusją akustyczną, które są inspirowane prawdziwymi bębnami, a jednocześnie wykorzystują zaawansowaną technologię cyfrowych czujników Rolanda i dynamiczny moduł perkusyjny TD-27.

Pełen zestaw talerzy obejmuje 12-calowy V-Hi-Hat, 14- i 16-calowe crashe (oba o cienkim profilu i teksturowanym wykończeniu) oraz 18-calowy ride, co zapewnia doskonałą grywalność i naturalny wygląd na scenie. Dzięki temu, perkusista może cieszyć się wspaniałymi doświadczeniami z perkusją akustyczną bez potrzeby posiadania dużego i ciężkiego zestawu bębnów. VAD507 to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają autentycznego brzmienia bębnów i wyjątkowych doświadczeń gry na nich, bez kompromisów w zakresie wygody i wydajności.

Cyfrowy pad werbla, hi-hatu i ride

Dzięki rewolucyjnej technologii cyfrowych padów Rolanda, elektroniczna perkusja nabiera zupełnie nowych właściwości. Werbel, ride i pad hi-hat są wyposażone w precyzyjne czujniki, które w połączeniu z modułem TD-27 pozwalają na uchwycenie każdego niuansu gry z niesamowitą definicją i szczegółowością. Ta błyskawiczna detekcja umożliwia grę wszystkimi naturalnymi technikami perkusyjnymi, takimi jak wyciszanie ride jednym dotknięciem palca czy płynne przełączanie między grą na naciągu, obręczy, a także grą krzyżową na werblu. W przypadku hi-hatu, model VH-14D przenosi technologię elektroniczną na zupełnie nowy poziom dzięki niezrównanej czułości na dotyk, możliwości wariacji tonalnych oraz precyzyjnej rozdzielczości otwarcia i zamknięcia.

Real Feel - poczuj więcej

Roland stawia na naturalne odczucie perkusji akustycznej, a dzięki legendarnej technologii wielowarstwowych, regulowanych naciągów siateczkowych jest w stanie zapewnić autentyczne wrażenia z gry. Ten rodzaj naciągu umożliwia dostosowanie odbicia do indywidualnego stylu gry, co jest niezwykle istotne dla perkusistów. Co więcej, specjalnie zaprojektowana centrala umożliwia fizyczne poruszanie powietrzem wewnątrz powłoki, tworząc ciśnienie i opór, co daje wrażenie, że grasz na prawdziwej, akustycznej centrali. Dzięki temu perkusista może cieszyć się naturalnym odczuciem gry na instrumencie, co z pewnością wpływa pozytywnie na jakość wykonania muzyki.

Prismatic Sound Modeling

Moduł brzmieniowy TD-27 to prawdziwe dzieło inżynierii, wywodzące się z flagowego TD-50X, i zasługuje na miano jednego z najlepszych modułów brzmieniowych na rynku. Zestawy brzmieniowe, które zawiera, to arcydzieła nagrane w światowej klasy studiach nagraniowych i zawierające zarówno klasyczne, jak i nowoczesne instrumenty perkusyjne oraz talerze. Jednak to nie koniec - firma Roland zastosowała w tym module wyjątkową technologię Prismatic Sound Modeling, która daje możliwość ożywienia próbek dźwiękowych za pomocą zaawansowanego modelowania zachowań, rozwijanego przez dwie dekady.

Gdy grasz na bębnie lub talerzu z modułem TD-27, nie odtwarzasz jedynie zapisanego dźwięku - grasz na pełnym instrumencie, który reaguje tak samo jak jego akustyczny odpowiednik. Dzięki temu masz do dyspozycji nieograniczony zakres brzmieniowy, a każde uderzenie jest odpowiednio modulowane. Moduł TD-27 zapewnia nie tylko autentyczne brzmienie, ale także unikalne odczucie, które przypomina granie na prawdziwych instrumentach perkusyjnych. Przekonaj się sam, jak daleko można zajść w dziedzinie cyfrowego brzmienia i odkryj potencjał, jaki drzemie w module TD-27.

VAD507 z modułem TD27

Moduł TD-27 to potężna jednostka brzmieniowa, która oferuje użytkownikowi jeszcze więcej brzmień i mocy. Zawiera 75 fabrycznych zestawów, w tym 10 zupełnie nowych zestawów oraz ulepszone wersje trzech najpopularniejszych zestawów z oryginalnego wydania. Ponadto, użytkownicy mogą korzystać z nowych, wstępnie załadowanych sampli, które można łączyć z fabrycznymi zestawami lub tworzyć własne.

Funkcje nakładania warstw zostały rozszerzone, co daje jeszcze większą elastyczność w kształtowaniu brzmienia. Dodatkowo, opcje kompresji równoległej i kształtowania transjentów zostały ulepszone, umożliwiając użytkownikom jeszcze większą kontrolę nad brzmieniem. Interfejs modułu został również zoptymalizowany, co pozwala na szybsze tworzenie brzmień. Wszystkie te funkcje pozwalają użytkownikom na jeszcze większe możliwości kreatywnego wykorzystania modułu TD-27 i tworzenie niemal nieograniczonych brzmień.

VAD507 posiada wytrzymałe statywy podwójnie wzmocnione, takie same jak w przypadku flagowego modelu VAD706, co zapewnia najwyższą wydajność i autentyczne wrażenia akustyczne. Padów tomowych używa się tak samo jak w przypadku tomów akustycznych, więc zachowują one doskonałe właściwości akustyczne podczas grania. Nowo opracowane cienkie talerze V-Cymbals są mocowane przy użyciu specjalnego mocowania obrotowego, co zapewnia naturalne wyczucie akustycznego ruchu pałek. Każdy statyw został podwójnie wzmacniany, aby zapewnić stabilność i łatwą regulację, aby można było dopasować go do preferowanego ustawienia.

pixel