Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Roland VAD103

( ilość produktów: 1 )

Seria V-Drums Acoustic Design oferuje użytkownikom przystępne cenowo i usprawnione cyfrowe zestawy perkusyjne, które oddają klimat tradycyjnego zestawu akustycznego. Roland VAD103, podstawowy model z serii, posiada płytki drewniany korpus perkusyjny oraz popularne dwuwarstwowe naciągi siateczkowe Rolanda oraz system tłumienia powietrza w bębnie basowym, co pomaga utrzymać hałas na niskim poziomie. W zestawie znajdują się usprawnione układy tomów i pełna gama talerzy, a także duży werbel, który wraz z talerzami można zamontować na standardowych statywach, aby uzyskać klasyczny dźwięk zestawu akustycznego.

Zestaw można łatwo przenieść dzięki jego kompaktowym rozmiarom i umieścić w dowolnym miejscu w domu. Z modułem TD-07, oferującym autentyczne zestawy do każdego stylu muzycznego, użytkownicy mogą wyjść poza granice akustycznej perkusji. Moduł ten posiada również głęboką edycję dźwięku, która umożliwia tworzenie własnych charakterystycznych brzmień oraz wbudowany tryb Coach, który pomaga w rozwijaniu techniki gry. Zestaw oferuje również łączność Bluetooth, dzięki której można grać na perkusji wraz z ulubionymi zespołami, przesyłanymi z telefonu, tabletu lub komputera.

Najnowsza generacja Roland VAD

Od momentu swojego debiutu w 1997 roku, V-Drums stał się liderem innowacyjności w kategorii elektronicznych zestawów perkusyjnych. Choć wielu próbowało naśladować go, to nigdy nie udało się osiągnąć takiego poziomu precyzji wykrywania, trwałości i brzmienia. W nowej generacji perkusji V-Drums Acoustic Design, VAD103, tradycja ta jest kontynuowana dzięki unikalnej kombinacji wyjątkowej konstrukcji padów, modelowania zachowania i prawdziwego drewna w korpusie. W efekcie otrzymujemy nie tylko symulację, ale także ekscytujące wrażenia z gry na perkusji.

Większe pady to większy realizm

Jeśli chodzi o zestawy perkusyjne, większe nie zawsze oznacza lepsze. VAD103 to przykład idealnej równowagi między rozmiarem padów a wydajnością. 18-calowa stopa daje satysfakcjonujący dźwięk, gdy Twoja stopa uderza w bijak, a jednocześnie kompaktowy rozmiar padów umożliwia grę nawet w ciasnych przestrzeniach. Pady werbla i tomów floor o średnicy 12 cali oraz pad tomów rack o średnicy 10 cali są wystarczająco duże, aby dać poczucie autentycznego zestawu, a jednocześnie wystarczająco małe, aby zmieścić się w mniejszych pomieszczeniach. Zestaw jest również wyposażony w zamontowane na statywie akustyczne talerze hi-hat VH-10, które uzupełniają akustyczny klimat, a dedykowane talerze crash o średnicy 12 cali i talerze ride o średnicy 13 cali dają pełne wrażenia podczas gry. Wybierz VAD103, aby uzyskać solidny zestaw do gry, który jest jednocześnie wystarczająco kompaktowy, aby zmieścił się w twoim domu.

Moduł brzmieniowy Roland TD07

Moduł brzmieniowy TD-07 oferuje nie tylko gotowe zestawy perkusyjne, ale także daje możliwość tworzenia niestandardowych brzmień, które idealnie dopasują się do gatunku, utworu i zespołu. W poniższych przykładach przedstawiamy, jak można wykorzystać Roland TD-07 w różnych kontekstach muzycznych.

  1. Rock Gatunek rockowy charakteryzuje się mocnym i dynamicznym brzmieniem perkusji. Z TD-07 można wybrać zestaw z dużym basem i mocno zaznaczonym werblem, co idealnie nadaje się do klasycznego rocka. W przypadku bardziej alternatywnych brzmień, warto poeksperymentować z perkusjonaliami i elektronicznymi dźwiękami, aby uzyskać nieco nietypowy charakter brzmienia.

  2. Funk W muzyce funkowej perkusja pełni niezwykle ważną rolę, a brzmienie powinno być bardzo rytmiczne i groove'owe. Z TD-07 warto wybrać zestaw z silnie zaznaczonym werblem i hihatami, które zapewnią odpowiedni groove. Warto także dodać instrumenty perkusyjne, takie jak kongi, aby wzbogacić brzmienie.

  3. Jazz Muzyka jazzowa wymaga precyzyjnego i subtelnie brzmiącego zestawu perkusyjnego. Z TD-07 można wybrać zestaw z niskim napięciem werbla, aby uzyskać delikatne, ale wyraźne brzmienie. Dobrym dodatkiem są talerze crash, które nadadzą muzyce odpowiedniego charakteru.

  4. Hip-hop W muzyce hip-hopowej perkusja często odgrywa rolę beatu, dlatego należy wybrać odpowiednie brzmienie. Z TD-07 warto wybrać zestaw z mocnymi basami i werblami, aby uzyskać charakterystyczny dźwięk. Warto również dodać perkusjonalia, takie jak shakers, aby uzyskać ciekawszy groove.

  5. Elektroniczna Muzyka elektroniczna wymaga innowacyjnych brzmień perkusyjnych. Z TD-07 warto eksperymentować z elektronicznymi dźwiękami i perkusjonaliami, aby uzyskać interesujące brzmienie. Można również dodać efekty, takie jak reverb czy delay, aby wzbogacić dźwięki.

Wnioskiem jest, że moduł brzmieniowy TD-07 oferuje szeroką gamę możliwości brzmieniowych dla każdego gatunku, utworu i zespołu. Dzięki 25 gotowym zestawom perkusyjnym oraz możliwości tworzenia własnych brzmień, TD-07 jest idealnym rozwiązaniem dla każdego perkusisty, który szuka wszechstronności i innowacyjności w swojej grze.

Cichsze niż kiedykolwiek wcześniej

Dzięki technologii zastosowanej w padach VAD103, perkusje elektroniczne mogą teraz być jeszcze cichsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pozwala to na cichą grę nawet w nocy, bez przeszkadzania sąsiadom czy domownikom.

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w padach VAD103 pozwalają na zmniejszenie hałasu i wibracji podczas gry, co przekłada się na jeszcze większą wygodę użytkowania. Wszystko to osiągnięto dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości oraz precyzyjnemu projektowaniu każdego elementu.

Wynikające z tego korzyści to nie tylko większa wygoda i komfort, ale również lepsza kontrola nad grą i jakością dźwięku. Dzięki temu, że pad nie wibruje, można uzyskać bardziej precyzyjne i czyste brzmienie, co jest szczególnie ważne w profesjonalnej grze.

Warto zaznaczyć, że ciche pad-y Roland VAD103 nie oznaczają słabych dźwięków. Wręcz przeciwnie - dźwięki są wyraźne i pełne, co pozwala na maksymalną ekspresję w grze. Można w pełni skupić się na muzyce i jej interpretacji, bez obawy o to, że przeszkadzamy innym.

Podsumowując, pad-y VAD103 to rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala na cichą grę bez straty jakości dźwięku i kontroli nad grą. Dzięki temu, że nie przeszkadzamy innym, możemy grać o każdej porze dnia i nocy, a jednocześnie rozwijać swoje umiejętności i pasję do perkusji elektronicznej.

Realne odczucia z naciągami siateczkowymi

W latach 90-tych firma Roland wprowadziła na rynek rewolucyjne naciągi siateczkowe, które zmieniły sposób postrzegania perkusji elektronicznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych, grubych gumowych padów, naciągi siateczkowe Rolanda wyglądają i działają jak tradycyjne naciągi perkusyjne, co zapewnia niezrównane wrażenia z gry. Dzięki dwuwarstwowej budowie wykonanej z zaawansowanego, unikalnego materiału i precyzyjnej metody wyrównywania warstw, pady siateczkowe Rolanda umożliwiają regulację naprężenia dla dokładnego odbicia, lepszej trwałości i niższego hałasu. Choć wiele innych firm skopiowało tę technologię, to wciąż naciągi siateczkowe Rolanda są wyborem najlepszych perkusistów, którzy wymagają doskonałego brzmienia i wrażeń z gry.

pixel