Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zestawy Roland TD-17

( ilość produktów: 2 )

Muzyka to dziedzina, która ciągle się rozwija i ewoluuje. Wraz z tym postępem, muzykom potrzebne są coraz to nowsze narzędzia, aby wrażać siebie. Nie inaczej jest w perkusjach elektronicznych, które osiągnęły już poziom mogący postawić niemalże na równi feel z perkusji akustycznej i perkusji elektronicznej. Swego rodzaju, przełom lub wręcz rewolucję w segmencie cenowym semi-pro wprowadziła seria urządzeń Rolanda TD 17. To właśnie moduł tej serii, oparty na procesorze z najwyższej serii TD 50 sprawił, że realność gry, odczucia i wytwarzane przez moduł dźwięki stały się realne jak nigdy dotąd. Nie bez powodu seria ta stała się światowym bezstsellerem. TD 17 to godny następca produkowanej w latach 2007 - 20017 modelu TD-11. Firma Roland rozpoczęła od wprowadzenia trzech niesamowitych modeli o oznaczeniach kodowych TD17K, TD17KV i TD17KVX. Różniły się one od siebie osprzętem i padami, ale rozkładały na łopatki produkty konkurencji pod kątem jakości brzmienia, naturalności grania, realności odbicia oraz niecodziennie spotykaną obszerną biblioteką doskonałych brzmień.

Po kilku latach istnienia, seria TD17 przeszła kolejną przemianę. Modele minione zostały wycofane z produkcji, a na ich miejsce weszły całkowicie nowe TD17KV2 i TD17KVX2. Najprościej nowe od starych odróżnić po cyfrze 2 na końcu symbolu.

Nowe warianty TD17 to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby perkusistów, aby nauka przebiegała szybciej i sprawniej. Odświeżona linia pozwala na, poprawienie swojej techniki w krótszym niż dotychczas czasie. Przede wszystkim poddano aktualizacji serce zestawu, jakim jest moduł TD-17. Opracowane na nowo pady talerzowe, które coraz oszałamiająco zbliżają się swoją realnością do talerzy akustycznych.

Do tej pory jednoczesny kontakt z perkusją akustyczną (na próbach) i elektroniczną (w domu), wymagał przestawienia swojego stylu gry. Teraz, dzięki dużemu padowi werbla o średnicy aż 12 cali i hi-hatowi o naturalnej charakterystyce działania nie ma takiej potrzeby. Wpływa to pozytywnie na rozwój i utrwala poprawnie pamięć mięśniową.

TD17 Realistyczne pady

Nowe zestawy z rodziny Roland TD17 wyposażone są w ulepszony pad werbla i opracowane całkiem od nowa pady talerzowe. Oba zestawy wyposażone są w 12 calowy pad werbla PDX-12, który umieszcza się na takiej samej wysokości jak prawdziwy werbel, pady talerzy V-Cymbal oddają dodatkowo efekt bujania talerza, przez co feedback jaki dają, umożliwia stosowanie technik, które do tej pory możliwe były jedynie w zestawach akustycznych. Lubisz grać rim-shotem? Pad werbla PDX-12 idealnie oddaje jego brzmienie i dzięki swojemu rozmiarowi można zachować optymalny kąt pałki i ręki układającej się do rim-shota.

Zaktualizowany moduł TD17 to nowy software, więcej naturalnych brzmień i ulepszony algorytm modelowania brzmienia Prismatic Sound, który rozpoznaje z niezwykłą precyzją zmienność dynamiki i zmiennośc tonalną w zależności od siły i miejsca w które uderzysz pałką. To tak, jakby zestaw wiedział, czego od niego oczekujesz. Od lekkich muśnięć, cichych ghostów poprzez mocne rim-shoty. Pełny zakres dynamiki jest teraz dla Ciebie dostępny od ręki.

Cieńsze talerze V-cymbals, o niskim profilu generują naturalny ruch i lepsze wyczucie pałki, każdy talerz ma funkcję tłumienia ręką. Talerz typu ride CY-14R-T to trójdrożne wyzwalanie za pomocą krawędzi, powierzchni oraz bella. Wszystkie parametry można dodatkowo ustawiać w module.

Moduł TD17


Każdy perkusista ma jedno ważne zadanie, trzymać rytm, być zawsze w odpowiednim miejscu i trafiać w punkt. To wbrew pozorom bardzo trudne. W zestawie TD-17KVX2 i TD-17KV2 moduł posiada wbudowany Time Check, który sprawdza czy grasz równo. Po uderzeniu moduł sprawdza i wyświetla w wartości procentowej jak bardzo uderzenia było w czasie. Im bliżej 100% tym lepiej.

Drugą ważną funckją szkoleniową w module jest opcha Quiet Count, która pomaga pracować nad "wewnętrznym zegarem" jaki każdy drummer powinien posiadać.

Tryb Coach oferuje ciekawy schemat rozgrzewki, co jest bardzo ważna i często pomijane przez wielu perkusistów. Wybierz czas rozgrzewki i tempo początkowe i działaj! Po skończeniu rozgrzewki moduł wyświetli wyniki twojej rozgrzewki, czyli elementy nad którymi musisz jeszcze popracować.

A co z podkładami?

Dzięki wbudowanej funkcji bluetooth oba urządzenia z serii TD17 umożliwiają grę z podkładami np. ze smartfona. Wystarczy, że odpalisz youtube i odszukać swój ulubiony zespół z wpisaniem przedrostka drumless, a w wynikach wyszukiwania pojawi się mnóstwo filmów z podkładami bez bębnów, do których możesz grać. Na słuchawkach słyszeć będziesz podkład jak i to co grasz na perkusji. Rewelacyjne co nie?

TD17 umożliwia też łatwe i szybkie połączenie MIDI z dowolnym komputerem. Domyślne połączenie jest o niskiej latencji, przez co grasz bez opóźnienia w słuchawkach. Nagrywaj, miksuj, rób co chcesz w dowolnym programie typu DAW

Chcesz stworzyć swój własny zestaw brzmień? Żaden problem. W module td17 możesz budować swoje banku pamięci i modyfikować wgrane próbki. Nie ma znaczenia czy zestaw służy ci jedynie do ćwiczeń w domu, czy też używasz go do zarabiania na scenie. Sprawdzi się w każdych warunkach.

pixel