Miotełki Vic Firth

( ilość produktów: 14 )

Miotełki Vic Firth to bardzo popularne i sprawdzone modele przeznaczone do różnych stylistyk, ale też sporo nowości wprowadzających nowoczesne, nietuzinkowe brzmienia. Vic Firth to jedna z najbardziej rozpoznawalnych perkusyjnych marek, mająca na koncie wiele klasyków, jednocześnie prężnie rozszerzająca ofertę. Firma konsekwentnie poszukuje nowych modeli pałek, rózg, itp., które odpowiadałyby na potrzeby współczesnych perkusistów. Nie inaczej jest z miotełkami.

Miotełki Vic Firth - jakie wybrać?

Vic Firth ma w swojej ofercie kilka klasycznych modeli miotełek stalowych takich jak Vic Firth Jazz Brush czy Vic Firth Heritage Brush. Są one najczęściej wybierane do tradycyjnego jazzowego brzmienia, a ich wieloletnia, niesłabnąca popularność dowodzi wyjątkowej jakości i wytrzymałości. Stalowe miotełki to jedne z najczęściej występujących i najbardziej popularnych. Mogą być wykonane z cienkich pręcików i jest ich wtedy dużo oraz są najszersze. Kiedy druciki są grubsze zazwyczaj występuje ich mniej i są węższe. Posiadają one rękojeść wykonaną z wielu typów materiałów. Najczęściej występuje guma, tworzywo lub drewno. Drewniana rączka umożliwia też granie cross-stickiem. Poza klasycznymi modelami znajdziemy także ciekawe rozwiązania jak np. Vic Firth Dreadlocks. To miotełki z plecionymi, sztywnymi prętami ze stali nierdzewnej. Tworzą wyrazisty, chropowaty dźwięk. Doskonałe dla muzycznych eksperymentatorów.

Vic Firth miotełki nylonowe. Miotełki nylonowe posiadają pręciki wykonane z tworzywa sztucznego, najczęściej z nylonu. Pojedyncze druciki są dużo grubsze niż w przypadku wersji stalowych. Dają one jaśniejszy i głośniejszy dźwięk. Miotełki nylonowe świetnie nadają się także do gry na cajonie oraz instrumentach etnicznych. Dwa najpopularniejsze modele to Vic Firth Jazz Rake oraz Rock Rake. Różnia się one ilością pręcików i ich twardością, a co za tym idzie głośnością i twardością brzmienia.

Miotełki specjalistyczne to specyficzna i dość wąska grupa miotełek. Występują w wariantach drewnianych oraz trawiastych (wysuszone wiązki afrykańskich traw). Najmłodsza seria Vic Firth RE-MIX jest odpowiedzią na potrzeby perkusistów poszukujących nietypowych rozwiązań. Płaska rękojeść pozwala łączyć ze sobą różne rodzaje mioteł by jeszcze bardziej zróżnicować brzmienie.

Jakie miotełki perkusyjne wybrać? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie co chcesz grać i jakie brzmienie chcesz osiągnąć. Miotełki stalowe są najpopularniejsze z lżejszych gatunkach muzycznych gdzie wymagane jest ciche szuranie i pełna kontrola sprężystości i odbicia. W przypadku chęci cichszego grania niż pałeczkami, ale głośniejszego niż zwykłymi stalowymi należy spojrzeć w kierunku miotełek z nylonu. Jeśli grasz muzykę eksperymentalną lub lubisz poszukiwać nowych brzmień to koniecznie  spójrz w stronę mioteł Vic Firth RE-MIX, od mioteł do cajonów po takie pasujące do muzyki jaką tworzy Jojo Mayer.

pixel