Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Miotełki perkusyjne, szczotki Meinl

( ilość produktów: 7 )

Miotełki perkusyjne Meinl to kolekcja narzędzi niezbędnych każdemu kreatywnemu perkusiście, który w swym brzmieniowym arsenale potrzebuje brzmień nieco subtelniejszych niż brzmienie klasycznych pałek.

Miotełki perkusyjne Meinl - klasyka w najlepszym wydaniu

Wiele gatunków muzycznych wymaga od nas perkusistów cichego grania. Wszędzie tam, gdzie gra na zestawie zwykłymi drewnianymi pałkami może się okazać zbyt inwazyjna dla utworu, dobrze sprawdzą się miotełki perkusyjne. Miotełki perkusyjne to nie tylko niższa głośność, ale także inne, bardzo charakterystyczne brzmienie oraz zupełnie inne możliwości niż podczas gry pałkami. Uderzanie, szuranie, muskanie, przesuwanie, rolowanie… Jednym słowem wszystkie chwyty dozwolone w służbie nowym ciekawym brzmieniom i beatom. Kreatywności i twórczym poszukiwaniom nie będzie końca jeśli uruchomimy naszą wyobraźnię. Miotełki Meinl to kolekcja mioteł perkusyjnych o różnej budowie, która to wpływa bezpośrednio na uzyskiwane efekty brzmieniowe. Najbardziej tradycyjną formą są oczywiście miotełki posiadające pręciki stalowe. Miotełki perkusyjne tego typu są podstawowym narzędziem w przypadku gry jazzowej. Wszystkie odmiany jazzu, zwłaszcza ten tradycyjny, akustyczny wymagają użycia miotełek w cichszych utworach. W rodzinie miotełek stalowych Meinl mamy do wyboru trzy modele. Meinl Vintage SB309 to zawodowe, chowane miotełki z aluminiową rączką. Rękojeść pozbawiona gumowej osnowy nadaje wyglądu retro, a także nieco inne wyważenie. Chowane za pomocą prętów pozwalają dostosować rozwarcie pręcików, a tym samym dostosować brzmienie. Wyśmienite miotełki do jazzu i nie tylko w stylu vintage. Meinl Standard SB300  miotełki chowane z ogumowaną rączką. Wyśmienite tradycyjne miotełki nadające się do każdego stylu. Kolejne chowane miotełki Meinl to model Meinl Compact SB301. Te z kolei nie posiadają pręta do chowania i zostały zaprojektowane dla perkusistów grających chwytem tradycyjnym (Matched Grip).

Miotelki perkusyjne nylonowe Meinl to wspaniała alternatywa dla miotełek metalowych. Miotełki nylonowe zapewniają zarówno elastyczność, jak i trwałość oraz cieplejsze brzmienie. Można ich używać także na innych instrumentach takich jak na przykład cajon. Mamy do wyboru dwa modele. Meinl Fixed Nylon SB303 to zawodowe, niechowane miotełki nylonowe z drewnianą rączką. Natomiast Meinl Retractable Nylon SB304 to nylonowe miotełki chowane z rękojeścią z tworzywa.

Kolekcję miotełek Meinl uzupełniają Meinl Bamboo Brush. Unikalne miotełki perkusyjne wykonane z pręcików bambusowych. Miotełkami Bamboo Brush można grać w sposób tradycyjny na werblu, ale także używać ich jak rózg perkusyjnych przechodząc płynnie w bujające groove'y. Bambusowe miotełki nadają się wyśmienicie do gry na wszelkich perkusjonaliach, cajonie, bongosach itp.

pixel