Aquarian Focus X - naciągi perkusyjne

( ilość produktów: 12 )

Aquarian Focus-X to jednowarstwowy naciąg z pierścieniem tłumiącym, wyposażonym w otwory. Jest wrażliwy, daje pełne i ciepłe brzmienie przy jednoczesnym odcięciu niechcianych składowych. Doskonały do pracy pod mikrofonami.

Aquarian Focus-X – ciepłe brzmienie z krótkim wybrzmieniem

Naciagi Aquarian Focus-X to jednowarstwowe membrany perkusyjne o standardowej grubości 0,254 mm (10 mil). Cechą charakterystyczną, wyróżniającą je na tle innych produktów Aquariana jest specjalny ring tłumiący. Ring umieszczony jest od spodniej strony naciągu i biegnie wzdłuż obręczy. Sam ring jest wentylowany poprzez sporą liczbę otworków. Owa wentylacja powoduje szybkie odprowadzenie powietrza, co gwarantuje skuteczne tłumienie niepożądanych harmonicznych. Naciągi perkusyjne Aquarian Focus X występują w wariancie clear, który daje skupione, ale jaśniejsze brzmienie z bardzo dobrym atakiem i projekcją. Focus-X Clear to przezroczysty jednowarstwowy naciąg. Drugi wariant to naciągi Coated czyli powlekane typową dla Aquariana szorstką warstwą w kolorze białym. Te z kolei charakteryzują się cieplejszym brzmieniem o nieco krótszym wybrzmiewaniem. Aquarian Focus-X Coated jest szczególnie polecany dla uzyskania brzmienia bardziej vintage.

Tak jak wszystkie naciągi Aquariana, tak i seria Focus-X jest wykonana w technologii Sound Curve Collar. Oznacza to specjalny profil zagięcia membrany w miejscu gdzie spotyka się ona z krawędzią korpusu. Profil Sound Curve, według zapewnień producenta, ułatwia strojenie w każdym stroju, a przy bardzo niskim strojeniu zapobiega marszczeniu się naciągów przy krawędzi. Drugą innowacją charakterystyczną dla Aquariana są opatentowane obręcze Safe-T-Loc™. Uniemożliwiają one ześlizgiwanie się naciągu w jedną stronę co skutkuje bardziej spójnym strojeniem ze zwiększonym rezonansem. Naciągi Aquarian Focus-X to doskonały wybór dla głębokiego brzmienia z kontrolowanym sustainem.

pixel