Meinl - producent

( ilość produktów: 710 )

Meinl to światowa marka dobrze znana perkusistom na całym świecie z wysokiej jakości instrumentów oraz akcesoriów. Obszerny katalog firmy obejmuje wiele działów takich jak talerze perkusyjne, pałki, perkusjonalia i bębny etniczne oraz instrumenty z serii Meinl Sonic Energy.

Meinl – bogaty katalog instrumentów perkusyjnych i nie tylko

Dla nas perkusistów grających na zestawach marka Meinl kojarzy się przede wszystkim z talerzami. Bogata paleta brzmień jaką oferują talerze od bardzo jasno brzmiących po te najbardziej ciemne sprawia, że dosłownie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zaczynając od serii HCS skierowanej dla początkujących i amatorów znajdziemy tu dwie linie talerzy. Tańsze z mosiądzu i droższe już z brązu B8. Ciągle rozwijana seria Classics zdobyła już spore grono wielbicieli na całym świecie, głównie w cięższych gatunkach. Zwieńczeniem kunsztu Meinla w dziedzinie talerzy jest legendarna już seria Byzance. W obrębie tej rodziny talerzy znajdziemy całą paletę brzmień, które pozwalają współczesnym bębniarzom wyrazić się w sposób nieograniczony. Jakość brzmieniowa serii Byzance została wielokrotnie dostrzeżona przez gwiazdy perkusyjnego świata. Sławy takie jak Benny Greb, Thomas Lang, Anika Nilles czy Matt Halpern wybrały właśne te talerze związując się z marka Meinl jako endorserzy czyli artyści Meinla. Talerze Meinl to synonim jakości i połączenia tradycji z nowoczesnością.

Pałki perkusyjne Meinl

Coraz większą popularność zyskują pałki tego producenta. Wyróżnia je bardzo wysoka jakość wykonania oraz bardzo dobra powtarzalność. Jest ona efektem złożonego procesu technologicznego niemieckich inżynierów Meinla. Drewno na samym początku jest ważone i selekcjonowane z przeznaczeniem na różne modele pałek. Pałki perkusyjne Meinl to innowacyjne produkty stworzone od zera przez niemieckich inżynierów kooperujących z perkusistami z całego świata. Prócz innowacji jakie wprowadzono istotna jest najwyższa jakość w produkcji i parowaniu pałeczek i ogromna powtarzalność. Kupując model 5A teraz i za rok można być pewnym, że będą one oparte o ten sam wzorzec wagowy i nie będzie zaskoczenia. Oprócz pałek Meinl oferuje także całą paletę wysokiej jakości miotełek perkusyjnych, rodsów i pałek kotłowych.

Perkusjonalia Meinl

Marka Meinl to także cała masa bardzo popularnych instrumentów, które można zamknąć w kategorii „Perkusjonalia”. Od największych, takich jak wyśmienicie brzmiące conga, cajony – te tradycyjne oraz nowatorskie konstrukcje, bębny djembe, bongosy, przez tamburyna, aż po najmniejsze shakery. Paleta barw jest wprost niegraniczona! Warto sprawdzić też kalimby Meinl, które są wysokiej jakości i brzmią świetnie. W ofercie Meinla znajdziecie także brazylijskie instrumenty perkusyjne, które sprowadzamy na zamówienie na potrzeby orkiestr wykonujących uliczną sambę i tradycyjne brazylijskie rytmy.

Osobnym działem firmy Meinl jest rodzina instrumentów Meinl Sonic Energy, która reprezentuje wszystko co związane z dźwiękoterapią oraz duchowością w muzyce. Szeroka oferta mis tybetańskich, kryształowych, kamertonów, gongów i różnego rodzaju dzwonków to już dobrze znane instrumenty w środowisku dżwiękoterapeutów.

pixel