31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Tama Starclassic

( ilość produktów: 20 )

W '94 roku Tama wprowadziła kolejny klejnot - ikoniczny zestaw perkusyjny Starclassic. Wykonywany ręcznie do 2009 roku, przez 25 lat był flagowym produktem Tama. Początkowo przystępny cenowo zestaw ogólnego zastosowania, Starclassic wyróżniał się drewnianymi obręczami, polerowanym lakierem i starannie wykonanymi korpusami, idealny dla grających koncertowo perkusistów poszukujących zarówno brzmienia, jak i stylu.

Podążając za filozofią "rezonansu", korpusy z klonu i brzozy były cienkie i harmonijne, śpiewając przy każdym uderzeniu. Gdy glam metal zanikał w latach 80., Tama dostosowała się, skupiając się na szerszym spektrum zastosowań. Pojawiły się mieszanki orzecha dla większego dudnienia i grubości niskiego zakresu.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć bubingi. Tama wprowadziła ją na rynek w 2006 roku - gęste drewno, które generuje głęboki, tłusty dźwięk niskotonowy o ciemnych odcieniach. Starclassic Bubinga, z jeszcze cieńszymi korpusami bubingi, zdobył rynek perkusyjny, zdobywając uznanie perkusistów, takich jak niesamowity Matt Gartska.

Obecnie pod szyldem starclassic produkowane są "podserie":

  • Maple Starclassic
  • Walnut - Birch Starclassic
  • Performer Maple - Birch Starclassic
pixel