Pokrowce na talerze perkusyjne

( ilość produktów: 27 )

Każdy perkusista posiada przynajmniej kilka talerzy w swoim instrumentarium. Talerze perkusyjne wymagają aby je traktować w odpowiedni sposób. Nie powinno się w nie uderzać prostopadle, statyw zawsze powinien posiadać tulejkę i filc, a powierzchnia powinna być regularnie czyszczona. Najważniejszy są jednak pokrowce na talerze perkusyjne. To on chroni najcenniejsze perkusyjne skarby przed wszelkimi uszkodzeniami. Zagrożeń dla talerzy jest całe mnóstwo. Począwszy od zwykłego kurzu, który w połączeniu z potem dłoni tworzy nalot o kwaśnym odczynie, ten natomiast potrafi zostawić trudne do usunięcia plamy z powierzchni talerza.

Podstawowy zadaniem torby na talerze perkusyjne jest ochrona przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi jakie na perkusyjnej drodze często stają. Koncerty, wyjazdy, przenoszenie. Jeśli potrzebujesz pokrowca wyłącznie do przechowywania talerzy w salce czy domu to wystarczy zwykły i tani bag na talerze. Jeśli w grę wchodzi już przewożenie warto zastanowić się i podsumować ile warte są twoje talerze. Często są to tysiące złotych, które wymagają już solidnego zabezpieczenia przed upadkiem, uderzeniem w ostre krawędzie czy ochroną przed ocieraniem się talerzy między sobą.

Jaki jest najpopularniejszy pokrowiec na talerze perkusyjne?

Najpopularniejszą odmianą są tzw. miękkie pokrowce na talerze perkusyjne. Wykonane są one najczęściej do grubej kodury. Stopień skomplikowania, ilość kieszeni i przegród na talerze, grubość pianki ochronnej, czy grubość zamków oraz uchwytów na pasek, to wszystko wpływa na finalną cenę produktu.

W naszej ofercie znajduje się szeroka oferta pokrowców do przewożenia talerzy. Od tych najcieńszych, dedykowanych wyłącznie do przechowywania lub bardzo sporadycznego przewożenia, po najliczniejszą półkę średnią, na którą składają się już warianty z grubą pianką, wieloma przegrodami i usztywnianym spodem, aby przy uderzeniu o schody, krawężnik lub kant podestu scenicznego talerzom nic się nie stało.

Występują pokrowce na talerze o różnej maksymalnej średnicy. To dość ważne, aby przy zakupie pokrowca sprawdzić jakiej średnicy jest twój największy talerz i dobrać do niego odpowiedni rodzaj pokrowca. Najczęściej spotkać można 20 cali i 22 cale. Znajdują się także pokrowce mieszczące talerze o średnicy aż 24 cali.

Prócz bezpieczeństwa istotny jest także walor estetyczny. Na szczęście producenci zadbali o wiele różnych wariantów kolorystycznych, wzorów czy typów wykończeń. Znajdzie się coś dla fanów czaszek i ciemnych mocy, a także dla tych lubiących styl vintage. Dla tych lubiących proste rozwiązania znajdą się także zwykłe i proste w formie.

Drugą grupę "pokrowców" stanowią twarde skrzynie marki Hardcase.  Składa się on zazwyczaj z dwóch elementów, klapy górnej i dolnej. Na środku klapy dolnej znajduje się sztywno umocowany pręt gwintowany z tulejką. Na niego nakłada się talerze główką do dołu od najmniejszego do największego. Górną pokrywę nakłada się na wystający pręt i przykręca dużym pokrętłem, które dociska klapę górną do dolnej na tzw. zakładkę. Owa zakładka to tzw. strefa zgniotu. W razie uderzenia, nawet bardzo mocnego żaden element nie podlega tak dużemu ugięciu aby zniszczyć znajdujące się w środku talerze. Takie rozwiązanie oczywiście nie pozostaje bez wad. Wysoka cena to podstawowy minus. Jeśli jednak swoje talerze dobierałeś przez lata to nie oszczędzaj.

Wypakowana po brzegi torba na talerze potrafi ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów, dlatego niektórzy producenci mają w ofercie plecak na talerze perkusyjne. Do klasycznego pokrowca doszywane są masywne szelki. Doskonała alternatywa zamiast dźwigania w rękach ciężkiej torby. Zobacz również inne pokrowce na perkusje, które posiadamy w naszym sklepie.

pixel