Zildjian

( ilość produktów: 269 )

Zildjian to amerykański producent talerzy perkusyjnych i pałek perkusyjnych z ponad 400-letnią historią. Zildjian został założony w 1623 roku w Stambule przez Avedisa Zildjiana, tureckiego alchemika, który odkrył, że połączenie miedzi, cynku i srebra może stworzyć piękny dźwięk.

W 1929 roku firma Zildjian przeniosła swoją produkcję do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuowała tworzenie wysokiej jakości talerzy i pałek perkusyjnych. Wraz z rozwojem muzyki jazzowej i rockowej, talerze Zildjian stały się bardzo popularne wśród muzyków, a firma zyskała sławę i uznanie na całym świecie.

Dziś Zildjian produkuje szeroką gamę talerzy perkusyjnych, w tym hi-hat, crash, ride, splash, china i inne. Każdy talerz wykonany jest ręcznie przez doświadczonych rzemieślników, którzy dbają o najwyższą jakość i precyzję w produkcji.

Pałki perkusyjne Zildjian również cieszą się uznaniem wśród muzyków na całym świecie. Firma oferuje wiele różnych modeli pałek.

Najpopularniejszymi seriami talerzy marki Zildjian są A Custom, Avedis, K i K Custom.

Podsumowując, firma Zildjian to jedna z najbardziej znanych i uznanych marek wśród producentów talerzy i pałek perkusyjnych. Jej ponad 400-letnia historia i ciągłe dążenie do perfekcji w produkcji sprawiają, że talerze i pałki Zildjian to wybór wielu profesjonalnych muzyków.

pixel