Roland

( ilość produktów: 89 )

Roland to japoński producent, który zajmuje się szeroko pojętą produkcją elektronicznych instrumentów muzycznych. Firma Roland założona została przez Ikutaro Kakehashi w 1972 roku w Osace. Marka, która znana jest z innowacyjności, bezawaryjność i prostoty używania.

W świat perkusji elektronicznych marka Roland weszła w 1985 roku prezentując na międzynarodowej wystawie Sciene Expo Tsukuba 85 swój pierwszy zestaw perkusyjny o nazwie α-DRUM. Od tego instrumentu zaczął się wyścig Rolanda o najwyższe podium w świecie perkusyjnym.

W 1997 roku, czyli w boomu muzyki elektronicznej marka Roland zaprezentowała pierwszy na świecie elektroniczny zestaw perkusyjny oparty na naciągach siateczkowych oparty na technologii V-Drums TD-10K. To właśnie one zrewolucjonizowały pojęcie perkusji elektronicznej. Dzięki naciągom siateczkowym bębny Rolanda były niesamowicie realistyczne w grze, co sprawiło, że były najchętniej kupowanymi perkusjami elektrycznymi na świecie.

Naciągi siateczkowe w perkusjach pozostały do dnia dzisiejszego i nadal są synonimem realności grania jak na prawdziwej perkusji.

Misją firmy jest THRILL AND EXCITEMENT (z języka japońskiego waku waku) co oznacza w dosłownym tłumaczeniu „dreszcz i podniecenie kreatywnych doświadczeń”. W skrócie pisząc chodzi o inspirowanie ludzi na całym świecie tak aby wydobyć kreatywność, która poruszy duszę.

Sprzęt marki Roland ma pozwalać tworzyć, być kreatywnym w taki sposób, aby sprzęt nie był ograniczeniem w tworzeniu. Produkcja perkusji elektronicznych to zaledwie niewielki procent całości gamy instrumentów i osprzętu do tworzenia w portfolio marki Roland.

Każdy kto miał styczność z produktami tej marki, wie, że jakość kładą na pierwszym miejscu. Ich produkty są zawsze przemyślane, przetestowane i stworzone dla użytkownika w myśli idei waku waku. Coś na zasadzie Plug & Play.

Perkusyjną ofertę marki Roland można podzielić na 4 działy:

1. Perkusje elektroniczne V-Drums Acoustic Design, czyli połączenie cech brzmieniowych i wizualnych perkusji akustycznych i elektronicznych
2. Perkusje elektroniczne V-Drums,
3. Moduły brzmieniowe, sample pady oraz instrumenty do grania ręką
4. Perkusje hybrydowe, czyli akcesoria umożliwiające tworzyć brzmienia elektrorniczne na akustycznych instrumentach np. trigger werbla, tomów i bębna basowego.

Perkusje elektroniczne V-Drum hierarchicznie od dołu do góry wyglądają następująco: TD-1K, TD-1DMK, TD-07DMK, TD-07KX, TD-07KV, TD-07KVX, TD-17KV, TD-17KVX, TD-27KV, TD-50K, TD-50KV, TD-50KVX oraz najnowsze TD-50K2 i TD-50KV2.

Na początek przygody z perkusją elektroniczną sprawdzą się produkty TD-1DMK oraz wszystkie perkusje oparte na module TD-07 z uwagi na ich rewelacyjnym moduł w rozsądnej jak na Rolanda Cenie.

Roland TD-17 i wszystkie jego warianty otwierają już przedział perkusji półprofesjonalnych, które posiadają realistyczne, behawioralnie przetwarzane przez moduł próbki dźwiękowe. Takie przetwarzanie sampli sprawia, że ma się wrażenie gry na prawdziwej perkusji akustycznej.

Roland TD-27 i TD-50 to już segment instrumentów zawodowych i to właśnie do nich najpierw trafiają wszystkie nowoczesne rozwiązania stworzone przez markę Roland.

Nie sposób nie wspomnieć o triggerach, czyli przetwornika piezoelektrycznych zamontowanych do bębna, które wysyłają impuls do modułu, który zamienia go na dźwięk. Trigger to proste urządzenie w swojej budowie, dające każdemu perkusiście większe możliwości w tworzeniu.

Roland to też dobre słuchawki. Najpopularniejszymi modelami są RH-5 i RH-200, które idealnie nadają się do każdej perkusji elektronicznej. Żeby posłuchać perkusji na żywo warto podłączyć sprzęt pod nagłośnienie. Roland w swojej ofercie ma dwa modele do nagłaśniania elektroników PM-100 i PM-200. Pierwszy z nich nadaje się do domu i pomieszczeń do 80m2. Natomiast model PM-200 jest już tak mocnym sprzętem, że wystarczy na niemal każdą imprezę.

Mając sprzęt marki Roland można być pewnym jakości, niezawodności, przemyślanych rozwiązań, a wszystko to znajdziesz w naszym sklepie. Jesteśmy autoryzowanym Roland Premium Dealer i posiadamy wyszkolony personel, który zaprezentuje i opowie o każdym posiadanym przez nas sprzęcie.

pixel