Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Paski i sznurki do sprężyn werblowych

( ilość produktów: 7 )

Żaden werbel nie może się obyć bez dobrego naciągu rezonansowego oraz sprężyny. Sprężynę z werblem należy jednak czymś połączyć. Służą do tego specjalne paski do sprężyn werblowych. Występują one w postaci cieniutkich pasków nierozciągliwego tworzywa, które nawet przy dużym napięciu sprężyn nie zmieniają swojego kształtu.

Aby zamocować pasek do sprężyny należy zgiąć go na pół i włożyć w przystosowany do tego otwór w sprężynie, wstępnie napiąć i przykręcić od strony napinacza (butent) tak aby sprężyna była nico bardzo prawej strony krawędzi. Następnie pasek wkładamy w zacisk maszynki werblowej przy jej otwartym położeniu, bez napinania. Po znalezieniu odpowiedniej pozycji należy dokręcić zacisk maszynki do werbla, zamknąć maszynkę i pokrętłem dokonać regulacji. Finalnie napięta sprężyna po zamknięciu maszynki, powinna być idealnie na środku.

Paski do sprężyn czy sznurki do sprężyn?

Paski do sprężyny werbla są proste w założeniu i proste w regulacji, a sprężyna niemal zawsze jest naciągnięta w odpowiedniej pozycji. Nie ma możliwości aby dokonać przekoszenia sprężyny podczas. Polecamy na szybki i bezproblemowy montaż.

Drugą opcją montażu sprężyn werblowych są specjalne nylonowe sznurki. Tak jak w przypadku pasków mocowanie odbywało się na środku sprężyny, tak w przypadku pasków jest już nieco bardziej skomplikowana instalacja. Otwory na sznurki zwykle znajdą się na skrajnych stronach sprężyny. Należy oba otworzy przewlec sznurek, tak aby trzymać w dłoni obie końcówki sznurka w tej samej wypośrodkowanej pozycji. Teraz wystarczy przeciągnąć sznurek przez maszynkę werblową oraz przez napinacz i gotowe? No nie do końca. Sznurki są zdecydowanie bardziej kapryśne. Wystarczy, że sprężyna zostanie zamontowana krzywo o kilka milimetrów i już zaczyna brzęczeć zamiast szumieć. Potrzeba do tego zdecydowanie więcej cierpliwości żeby doprowadzić pozycję sprężyny do właściwego miejsca. Sznurki zdecydowanie łatwiej wyślizgują się z chwytu maszynki werblowej i trzeba pamiętać o ich mocnym dociśnięciu.

Sznurki czy paski? Co wybrać? Sprężyna na sznurkach brzmi nieco lepiej, jednak na paskach jest ona dość trudna w prawidłowym montażu. W przypadku pasków nie ma opcji przekoszenia sprężyny i zawsze będzie ona grała poprawnie.

pixel